Про нас

Громадська організація «Всеукраїнська федерація Здоровий спосіб життя» - це відкрита ініціатива однодумців. Насамперед, спортсменів та тренерів, які досягли визнання та успіху у професійному спорті і, які прагнуть застосувати свої знання, навички та досвід для розвитку масового спорту в Україні.

Кожен з нас активно пропагує масовий спорт та здоровий спосіб життя. Кожен з нас продовжує регулярні тренування та активно тренує інших. Ми беремо участь в спортивних аматорських змаганнях в Україні та закордоном. А сьогодні ми самі виступаємо ініціаторами та організаторами таких змагань.

У нас викликає занепокоєння той факт, що Україна досі залишається країною, в якій спорт не посідає належного місця, країною з низькою культурою фізичного розвитку, країною, населення якої не приділяє належної уваги масовому спорту та здоровому способу життя. Кількість активних прихильників спорту в нашій державі значно менша, ніж в інших країнах світу. Цю різницю можна прослідкувати не лише у результатах соціологічних досліджень, вона помітна й фізично - за кількістю людей, які займаються спортом - бігають, плавають, підтримують здорову фізичну форму, за кількістю аматорських змагань та людей, які беруть в них участь.

Ми глибоко переконані – існує прямий зв'язок між заняттями спортом та особистим успіхом, між розвитком масового (аматорського) спорту та здоровою нацією. Ми переконані – що це зв'язок, як мінімум, двосторонній.

Особистісний розвиток, здоров’я та професіоналізм – саме ті людські якості, які допомагають рухати до успіху кожного з нас та країну в цілому.

Тому наша надзадача – (глобальна місія) – сприяти формуванню нової України шляхом розвитку масового спорту та вихованню покоління здорових, патріотичних та успішних людей.

Ми маємо досвід професійних спортсменів, тренерів, журналістів та громадських діячів. Ми чітко усвідомлюємо – головними факторами спортивного успіху, спортивних досягнень є сильна мотивація на результат та професійні тренування, професійна підготовка.

Ми переконані, що ці два фактори є визначальними для розвитку масового спорту. В ньому – абсолютно точно має бути місце здоровим цілям, здоровим перемогам та досягненням. До успіху та перемог спортсменів-аматорів мають вести професійні та мотивовані тренери. Ми переконані – що лише за умови дотримання цих двох умов – масовий аматорський спорт стане популярним та престижним, стане цікавим людям, на нього звернуть увагу спонсори, медіа та нарешті держава!

Тому, першочерговим своїм завданням ми вбачаємо – залучення до розвитку масового (аматорського) спорту в Україні відомих спортсменів, тренерів – особистостей, які здатні потужно мотивувати та забезпечувати, без перебільшення, професійну та фахову підготовку. Це наші переконання, спосіб нашого мислення та наш світогляд. Інакше ми просто не вміємо. Наше мета - не просто залучити людей до разових (одиничних) проектів, акцій та змагань – наша мета перетворити спорт та мотивацію на результат, на частину свідомості людини, її переконання, допомогти знайти свою власну мотивацію для досягнення професійних результатів у розвитку масового (аматорського) спорту в Україні. Таких професійних результатів, яких досягнули колишні професійні спортсмени в Америці та Європі.

Наше друге завдання – на постійній основі залучити професійних спортсменів та тренерів до популяризації та розвитку масового (аматорського) спорту, популяризація здорового способу життя та здорових досягнень. Хочемо перетворити їх на своєрідні «магніти», які б притягали нових учасників, зацікавленість з боку медіа та держави.

Як ми цього досягнемо?

По-перше, ми хочемо об’єднати всіх однодумців. Хочемо зібрати, узагальнити та систематизувати інформацію про всі проекти, які мають не меті розвиток масового (аматорського) спорту в Україні, проекти, які організовують колишні або діючі спортсмени. Зібрати та узагальнити інформацію про всі спортивні об’єднання, клуби, школи та всі змагання які вони організовують. Це, на наш погляд, оголошення своєрідної мобілізації всіх тих, кому не байдужий аматорський масовий спорт в нашій країні, всіх тих, хто переконаний, що масовий спорт – одна з складових, без якої неможливий розвиток здорової нації та успішної країни.

По-друге – ми плануємо забезпечити максимально відкритий (широкий) доступ до цієї інформації. Сприяти максимальному її поширенню серед прихильників спорту у всіх регіонах країни.

По-третє – ми збираємось активно співпрацювати з ЗМІ та поширювати історії успіху професійних спортсменів та розвитку масового спорту.

По-четверте – ми плануємо надавати інформаційну та організаційну підтримку новим спортивним клубам, школам, змаганням та усім іншим ініціативам, що започатковуються професійними спортсменами.

По-п’яте - ми пропонуємо співпрацю всім іншим проектам в галузі розвитку масового спорту та здорового способу життя, ми будемо залучати до цих проектів професійних спортсменів, тренерів, учасників та організаторів.

По-шосте – ми маємо намір організувати взаємодію з представниками бізнесу, які зацікавлені в підтримці, розвитку масового спорту та організації корпоративних спортивних програм із залученням до них професійних спортсменів та тренерів.

По-сьоме - Ми налагодимо співпрацю с усіма урядовими установами, які сприятимуть підтримці розвитку масового спорту в країні, підтримають концепцію гармонійного розвитку та виховання молодого покоління.

Восьме – ми організуємо взаємодію з TAFISA та усіма міжнародними організаціями, які займаються розвитком масового спорту, сприятимемо розвитку міжнародних зв’язків українських спортивних шкіл, клубів, організацій.

Федерація не є прибутковою організацію. На перших етапах ми інвестуватимемо свої власні кошти у розвиток Федерації та залучатимемо благодійні внески. Наразі розглядається можливість залучення спонсорських та донорських коштів.

Водночас, ми розпочинаємо переговори з міжнародними донорськими організаціями та Фондами, що виділяють грантову підтримку конкретних проектів, спрямованих на розбудову громадянського суспільства з європейськими цінностями. Фінансування деяких спортивних змагань міжнародного рівня можливе за рахунок міжнародних партнерів, які виділяють кошти на проведення цих змагань.
Для інформації - Законом України "Про громадські об'єднання" визначено, що громадські організації зі статусом юридичної особи мають право на фінансову підтримку за рахунок коштів Державного бюджету України, місцевого бюджету і зобов'язані подавати та оприлюднювати звіти про використання цих коштів.

Проте, державне фінансування – для нас не є пріоритетом. Ми розробляємо загальнодержавну програму розвитку аматорського спорту, яку згодом винесемо на громадське обговорення. У випадку, якщо вона буде схвалена громадами на місцях та державному рівні, ми вітатимемо фінансову підтримку з місцевих та державного бюджетів.

Та головним для нас все ж залишається спорт. Саме він лежить основі гармонійного розвитку особистості. Саме він розвиває в нас такі якості, як це сила волі, дисципліна та мотивація на результат. І саме це можуть виховати в наших дітях професійні спортсмени.

Ми професіонали в спортивній галузі – тому саме цей напрям і розвиватимемо. Ми досягли успіху в спорті і знаємо як його досягти іншим!

Ми знаємо, як це – пишатися собою, своїми наставниками та своїми учнями, коли на їхню честь здіймається український прапор та лунає державний гімн. Україні потрібні спортсмени, якими б пишались, яких би знали в обличчя, прізвища яких ставили за приклад дітям.

Засновники:

Олександр Каменець.

Cпівзасновник організації, плавець-аматор, продюсер та організатор культурних і соціальних заходів, член Спілки журналістів України. У 2013 році почав брати участь у запливах на відкритій воді. За три роки подолав кілька дистанцій у Франції, Туреччині, Італії та Іспанії.

Власта Шовковська.

Cпівзасновниця організації, журналістка, чемпіонка світу з плавання на відкритій воді (Oceanman Benidorm 2016).

Власта киянка. Ще зі шкільної парти вона почала займатися плаванням: синхронне плавання, підводне орієнтування, школа олімпійського резерву і звання кандидата у майстри спорту.

Потім була журналістика. Тривалий час свого життя, Власта присвятила розвитку саме спортивної журналістики. Працювала автором і ведучою різних спортивних програм на телебаченні. Потім очолювала сектор комунікації в благодійному фонді «Розвиток України».

Досягнувши успіхів у кар’єрі та визнання глядачів, Шовковська повернулася в спорт, а точніше у басейн. За 3 місяці занять, Власта, вперше після тривалої перерви, долає 2 кілометри в Марселі, у запливі під назвою «Defi Monte Cristo». Вже у жовтні 2015 року, на чемпіонаті Європи Оceanman в Бенідормі, Власта виборює срібну медаль в загальному заліку на 1,5 км.

2016 рік:
Oceаnman 5 км - 1 місце в категорії 40-45;
Bestswimm на Майорці - 2 місце в загальному заліку на 3.8 км;
Марсель, Monte Cristo - 5 км у ластах – 17-та серед жінок;

Завдяки тренуванням з Олегом Лісогором, у квітні 2016 року, вдало виступила на Мастерсі: дистанції 200 м в/с, 400м в/с, 800м в/с - 1 місця в категорії 40-43. А вже у жовтні - перемога на чемпіонаті світу Oceanman Benidorm 2016 на відкритій воді на дистанції 5 км!

Ірина Ліщинська.

Cпівзасновниця організації, Заслужений майстер спорту України, срібна призерка Олімпійських Ігор та Чемпіонату Світу, багаторазова чемпіонка України, чемпіонка Європи серед молоді, переможниця Кубка Європи та Всесвітньої Універсіади.

Ірина Ліщинська народилася в Макіївці на Донеччині. Все своє життя присвятила спорту, а саме легкій атлетиці. На професійному рівні виступала з 1997 по 2009 рік. В складі Національної Збірної з легкої атлетики була з 1991 по 2009 роки.

Після закінчення професійної кар’єри у рідному Донецьку Ірина була Директором організаційного комітету IAAF Юнацького Чемпіонату Світу-2013, проводила дитячі змагання.

З 2014 року Генеральний менеджер та тренер в біговому клубі RUN BASE KYIV, а також спортивний директор Run Ukraine.

Досягнення на дистанції 1500 метрів:

  • Олімпійські Ігри 2008 року - 2-є місце.
  • Чемпіонат Світу 2007 року – 2-є місце.
  • Чемпіонат Світу 2003 року - 5-є місце.
  • Кубок Європи 2004 року - 1-є місце.
  • Чемпіонат світу 2006 року - 5-є місце.
  • Багаторазова чемпіонка України.

Владислав Шовковський.

Менеджер зовнішньої економічної діяльності. У 2016 році закінчив освітню програму «Міжнародні економічні відносини» за спеціальністю «Економіка європейської інтеграції» рангу Бакалавр в Київському інституті міжнародних відносин та вступив до магістратури Київського інституту міжнародних відносин на освітню програму «Міжнародні фінанси і інвестиції».

До 9 років займався Тхеквондо - зелений пояс. З 10 до 13 років займався футболом у ДЮСШ «Динамо». Позиція - воротар. Протягом життя займався ще плаванням (в цілому 10 років), змішаними боями (школа Гермес - 1 рік), боксом (1 рік).

У період навчання в інституті брав участь в аматорській футбольній лізі «Вища Ліга КІМВ». Грав за різні команди. З командою «UNK» виграв Silver League в 2014 році. У 2015 році з командою ТОТАL виграв Кубок ВЛК.

Нині через велику кількість травм, які не дозволяють займатися спортом на любительському і напівпрофесійному рівнях, підтримує форму у тренажерному залі.

Олег Лісогор.

Олег Лісогор – співзасновник організації, український плавець, багаторазовий чемпіон світу і Європи з плавання.

Олег Лісогор народився в Броварах на Київщині. Займатися спортом Олег почав з раннього дитинства. Про те, що успіху він досягне саме як плавець, спочатку не думав. Адже, після піврічного заняття у басейні Олег покинув спорт. Повернутися до тренувань його вмовив тренер – Віктор Турчин.

І вже у 1996 році, після наполегливої праці Лісогор здобуває третє місце на турнірі, який проходив у Франції. А за 5 років плавець виборює звання чемпіона світу. Ще за рік, у Берліні Олег встановлює світовий рекорд на 50-ти метровій дистанції, подолавши її за 26,2 секунди. 2008 рік – Лісогор знову стає чемпіоном Європи на дистанції 50 метрів, подолавши її за 27.43 секунди.

Наразі, Олег разом із командою, готує плавців до участі в Best Fest — The Open Water Swim Festival.