Андрій Ковальський: «Кожне заняття з Лісогором – задоволення»

Ведучий «Факти. Спорт» на каналі ICTV Андрій Ковальський став одним з ідейних натхненників проекту #ЗірковийЗаплив. Саме він запропонував титулованим плавцям Олегу Лісогору та Власті Шовковській спробувати потренувати телевізійників. Майже два місяці команда з 20 чоловік працювала заради того, щоб навчитися правильно плавати, А Андрій ще й заради того, щоб здійснити дитячу мрію.

- З дитинства я боявся води, особливо глибокої води, де не міг дістати дна ногами. У містечку, де я народився, немає ні моря, ні річки – лише ставок. Щороку там хтось гинув, тому завжди, коли ми туди їздили з батьками, були особливі заходи безпеки: купатися лише біля берега і з батьками. Тому навчився я плавати (скоріше просто трішки триматися на воді) доволі пізно – років у 8. І з того часу у мене була мрія - навчитися плавати і отримувати від цього процесу задоволення. Стримувало те, що не було часу та й не вірив тренерам у приватних спортклубах. Були сумніви, що вони теж мають ціль мене навчити плавати, а не просто заробити. Проект із тренером Олегом Лісогором всі ці сумніви відкидав – Олегові я вірю.

- Як працювалося з чемпіоном світу Олегом Лісогором, головні поради від тренера?
- Чесно кажучи, думав буде ще важче. (Чи може просто швидко звикав до навантажень) Олег вибагливий тренер, він слідкує, щоб всі рухи були правильні і найголовніше – робить важливі зауваження. Він бачить деталі, які нам, «чайникам», здаються несуттєвими. Але, як відомо, все суть в деталях. Трішки змінити ритм, амплітуду, силу натиску – і зовсім по-іншому попливеш. Тому кожне заняття з ним – задоволення. Найбільше надихає те, що після кожного зауваження одразу відчуваєш ефект! І це дуже заводить на подальші звершення.

- Чи будете продовжувати займатися плаванням?
- Бажання, звісно, є. Але й перешкод у нашому житті теж вистачає. Мобілізуватися на місяць-два і забронювати чіткий час для тренувань може майже кожен, а включити ці тренування в своє життя на постійній основі – непросто. Я думаю, що все ж повернуся у басейн. Точно розумію, що потрібно займатися з тренером. Але часу поки для цього викроїти не вдається.

1 відгук

  1. Олег был классный спортсмен
    он знает много ньюансов для повышения скорости ..и экономичности плавания…
    …такой опыт..нужен для. Украины!!
    Думаю он должен быть гл.тренером!!! Сб.команды Украины!! Он сможет создать классную нац команду!!!