Blago даруй: Принципи десяти від Власти Шовковської

Президент і співзасновниця ГО «Всеукраїнська федерація Здоровий спосіб життя», керівник благодійного фонду «Ти не один» 1 + 1 медіа Власта Шовковська взяла участь в челенджі від редакції WoMo, на тиждень відмовившись від 10% своїх звичок.

Відняти 10%: 60 хвилин без смартфона

Насправді, перший челендж з'явився відразу ж - від чого відмовитися? Скоротити на десяту частину робочий час - нереально, його і так не вистачає. Сон або харчування - теж не варіант, - і те, і інше необхідно для балансу сил і підтримки себе в формі. Про скорочення на 10% часу, відведеного на тренування, теж не могло бути й мови, адже тренування - це система і сталість, ретельно прораховані навантаження для досягнення максимального результату. Через кілька днів роздумів і сумнівів вибір припав на притаманну всім нам звичку, яка вже навіть і не звичка, а для багатьох спосіб існування. Вибір був відмовитися на одну годину від мобільного телефону.
Вирахувати виявилося дуже просто - в день я проводжу з телефоном в руках по 10 годин, а то і більше. Телефон перетворився на своєрідного асистента - обмін повідомленнями, планування зустрічей, пошта, календар, соціальні мережі і розваги. Телефон став звичкою, часто мої близькі стали помічати, що я проводжу з ним все більше і більше часу.
Тому я вирішила в ході експерименту не користуватися гаджетом рівно годину. Однак на ділі вдавалося не заглядати в пошту, повідомлення і соцмережі по 1,5 години. Таким чином, експеримент став не тільки способом на десяту частину скоротити час користування, а скоріше випробуванням для себе самої. Я завжди любила доводити собі і оточуючим, що можу більше, таким своєрідним чином, тренуючи силу волі і витримку (сміється).
У мене в планах піти далі - хочу присвячувати один день в тиждень собі і своїм близьким людям. Спілкуватися з тими, хто дійсно важливий і потрібний і відмовитися від телефону на 100% хоч на день. Пробувала і хочу сказати, що гуляти без телефону - неймовірно!

Додати 10%: Кіт, спорт і релакс

Перший день експерименту пройшов на куражі, проте вже на другий день мені хотілося взяти телефон в руки. З'явився певний страх, що ж там відбувається без мене? Виявилося, що світові складніше без мене, ніж мені без світу (сміється). Ми сьогодні дуже залежимо від наших гаджетів, але все ж я намагалася смартфон не брати і зрозуміла, що нічого страшного не сталося від того, що я не перевірила месенджер. Годину, що звільнилася, я приділяла домашнім тренуванням: 40 хвилин я присвячувала пресу, а 20 - розтяжці, на яку мені все не вистачало часу. В результаті, за тиждень я знову змогла сісти на шпагат, відчуваю себе чудово. Також я змогла приділити час домашнім улюбленцям - мій кіт дуже любить бути поруч, коли я роблю вправи, так що паралельно я гладила його, поки він спав на килимі. Це була година ось такого релаксу.
Щодня, як директор благодійного фонду «Ти не один» 1 + 1 медіа, я ділюся найважливішим, що у мене є - часом і емоціями, для того щоб допомагати людям, які потребують допомоги.
Я людина слова, і якщо обіцяла допомогти, вирішити, домовитися, то я обов'язково це зроблю, чого б це мені не коштувало, скільки б часу не зайняло. Ця звичка, тримати слово, напевно, одна з моїх «мамонтовських». Для мене також важливий мій шлях і рух по ньому, яким би складним він не був. Мені важливо зустрічати на ньому талановитих, цікавих людей, які ділилися б своїм досвідом, енергією, часом. Коли я звертаюся до таких людей за допомогою, вони завжди йдуть мені на зустріч. Взагалі, є таке правило, що коли ти ділишся, то потім отримуєш в 10 разів більше. Я ділюся, але іноді можу попросити щось натомість. Я не соромлюся це робити, особливо, якщо переді мною стоїть дуже важлива мета. І я ніколи не роблю цього з користі, я не прошу нічого матеріального, напевно, це найголовніше. Я знаю, що все-все можу зробити сама, але іноді мені потрібно трохи допомоги. І чудово те, що люди приходять мені на допомогу, допомагаючи творити чудеса.
Тому що постійно віддаючи, час від часу потрібно і підзарядитися, наприклад, від поїздки, від подорожі, гарного спілкування. Це допомагає мені акумулювати енергію, якою я потім знову ділюся з людьми.

Помножити на 10%: Тримайте серця відкритими
Багато років благодійність була досить модним трендом в нашій країні, але коли почалася війна, це стало обов'язком - допомагати нашим хлопцям, які на фронті. Допомагати тим, хто не замислюючись віддає за нас найдорожче, що може бути у людини - своє життя. Ми розуміємо, що держава не справляється з усіма покладеними на неї обов'язками, тому теж діємо. Як буде далі? Мені б хотілося, щоб до благодійних проектів підключалося якомога більше людей і щоб ми більше довіряли один одному. На тлі багатьох добрих справ з'явилося дуже багато фейковий волонтерів і фондів. Люди почали з недовірою і побоюванням ставитися до благодійності. Інтернет рясніє оголошеннями, що закликають допомогти, так і історіями, коли благодійну допомогу просто крали.

Наша мета повернути довіру, показати, що наше діло, і наша мета допомогти людям. Для мене і моїх колег це єдина можливість зробити так, щоб швидше закінчилася війна на сході і можливість допомогти нашим захисникам.
Я вважаю, що наша з вами сила в тому, що ми можемо навчити серця бути відкритими завжди - співчувати чужій біді, допомагати, чути. Ми можемо продовжити термін відкритості сердець, адже багато хто думає, що вони допомогли сьогодні і на цьому все закінчилося. Нічого подібного. Діти будуть продовжувати хворіти, завжди будуть потрібні ліки, завжди будуть люди, які потребують допомоги волонтерів і держави. Завжди буде так. І ми просто повинні зробити наші серця м'якшими і показати людям, що навіть маленька їхня допомога виллється в великий проект. Головне - не нав'язувати, адже благодійність повинна приносити задоволення абсолютно всім.
Підводячи підсумок, хочу сказати - благодійність по відчуттях можна порівняти з прибиранням снігу на великій засніженому полі. Цим можна займатися нескінченно, тому що ти розчистив квадрат, виконав завдання, а навколо тебе з'явилися тисячі нових завдань. Але саме ця здатність творити добрі справи і робить нас людьми. І це чудово!

Коментування заборонено.