Ірина Ліщинська: «Важливо відродити шкільний та дитячий спорт в Україні»

2 та 3 вересня у місті Бахмут відбудуться довгоочікувані змагання Олімпійський урок «Дитяча легка атлетика» та чемпіонат Донецької області на призи Ірини Ліщинської. Більше 300 дітей спробують свої сили у різних дисциплінах, індивідуальних та командних змаганнях.
Для організатора змагань, відомої української спортсменки, призерки Олімпійських ігор у бігу на 1500 метрів Ірини Ліщинської це не просто черговий турнір, а можливість змінити ставлення до шкільного спорту в Україні, підтримати дітей, привити їм справжню любов до легкої атлетики та дати можливість відчути командний дух.

- Після того, як я закінчила кар’єру, я певний час була на роздоріжжі, у пошуку того, чим би хотілося займатися залі. Тоді з’явилася ідея провести змагання, у яких діти були не просто конкурентами, чи переборювали себе, а вчилися працювати у команді, допомагати один одному і стояти один за одного, відчули справжній спортивний дух. За основу ми взяли програму, що була розроблена ІААF  - «Kids’ Athletics» - «Дитяча легка атлетика», за якою діти у командах змагаються у різних незвичних видах.

Ми взяли в оренду обладнання і створили нове свято спорту. Це те, що нам під силу – дати кожній дитині можливість зануритися у спорт по-новому, долучити іі до командної роботи і запалити в ній іскру цікавості та любові до спорту. Більшість дітей не люблять нудні уроки фізкультури, коли іх змушують повторювати одні й ті ж вправи. Ми хотіли перетворити ігрові  моменти у  змагання, змінити саму систему.

Крім того, було дуже важливо, щоб діти отримали кубки, медалі, призи за перемоги і участь, тому що це підіймає мотивацію, додає азарту. І завжди приємно отримувати щось на пам’ять про змагання, особливо з рук знаменитих спортсменів. Ці спогади залишаються на все життя.

У нас вийшло гарне спортивне свято і це було першим поштовхом до змін у шкільному спорті. Важливо, щоб дитячий спорт, шкільний спорт функціонував по-іншому, ніж це відбувається зараз. І зміни можливі, коли починаєш працювати навіть на рівні району, міста чи області.

Але потім почалася війна, я переїхала у Київ, було дуже складно, але я поступово адаптувалася. І саме тут у Києві я побачила, якими швидкими темпами в Україні розвивається аматорський спорт, створюються бігові клуби, люди хочуть займатися спортом. І всі ми розуміємо, що саме наші звички формують звички наших дітей, і нашим прикладом ми можемо заохотити іх.

Дітям потрібні позитивні герої, і саме дорослі повинні стати такими для них. Ми порадилися і вирішили спробувати відродити змагання, що ми проводили раніше у Донецьку. Звичайно було непросто, вже немає такої підтримки, яку ми мали, але ми вирішили обов’язково зберегти назву наших змагань та провести їх заради дітей. Я дуже вдячна всім, хто допомагав, особливо Тетяні Сероріз, яка взяла на себе дуже багато організаційної роботи. Змагання проведемо у місті Бахмут, де є для цього гарні умови, чудовий легкоатлетичний манеж, обладнання.

Але головне, що робимо ми ці змагання для діток, які опинилися у складній життєвій ситуації, дізналися, що таке горе, величезний стрес, багато з них змушені були покинути рідні домівки. Це наша підтримка для них, тому що спорт – це спосіб звільнитися від зайвої енергії, спорт – це інструмент, який допомагає ставати сильнішим, переступати через різні складнощі. У спорті ти вчишся правильно сприймати поразки, приймати їх та рухатися далі, щоб ставати кращим. Така філософія допомагає у будь-яких життєвих ситуаціях. Спорт формує характер, вчить не розкисати, а продовжувати йти до мети.

Звичайно, цьогорічні змагання будуть відрізнятися від попередніх. Ми не змогли підключити тих спонсорів, які були у нас раніше. Але ми не відмовилися від ідеї того, щоб у дітей залишилася пам’ять про турнір. Тому я кинула клич, і дуже багато людей на нього відгукнулося, тому мі змогли закупити невеличкі призи для наших переможців. Дуже приємно зустрічати небайдужих людей, які готові допомагати.

Я розумію, що зараз усім непросто, але головне почати, і почати з себе. Дуже хочеться, щоб спорт в Україні відроджувався так, як це повинно бути, щоб розвивався дитячий, шкільний спорт, щоб діти горіли тим, що вони роблять і хотіли ставати професіоналами. Тоді у нас буде проблем з тим, кого брати у збірну, не буде проблем з лавою запасних, але головне виросте нове здорове покоління дітей, яке вмітиме розставляти пріоритети, і яке зможе здолати будь-що.

Коментування заборонено.