Іван ГЕШКО: «Людина, що займається спортом, завжди реалізує себе у житті»

Іван Гешко – український спортсмен, заслужений майстер спорту України з легкої атлетики, чемпіон Європи та світу з бігу на 1500 м., учасник Олімпійських ігор в Сіднеї, Афінах та Пекіні. Людина, яка звикла ставити перед собою конкретні цілі і досягати їх. Він – приклад для багатьох амбітних спортсменів та звичайних людей, які, дивлячись на його кар’ру, розуміють – немає неможливих речей, досягнути

можна будь-чого, якщо дуже цього захотіти.
Іван Гешко – один з багатьох українських спортсменів підтримав створення Української федерації «Здоровий спосіб життя». Адже він знає, як важливо мотивувати людей до занять спортом, і наскільки потрібно долучати до цього процесу професіоналів.

- Коли закінчуєш професійну кар’єру, то доволі складно адаптуватися до нового стилю життя, - говорить Іван. - Тому що раніше ти жив по режиму: тренування, сон, відновлення. Тому в перший час складно психологічно. В цей час дуже важлива підтримка друзів, знайомих, які допомагають звикнути до нового етапу, дають поради в житті. Плюс, звичайно, є підтримка від Національного олімпійського комітету України. У перший рік допомагають фінансово, а також дають можливість навчатися, щоб далі продовжувати працювати в спорті.

- У вас було бажання залишити спорт заради бізнесу, наприклад?
- Ні. Ще будучи професійним спортсменом, я розумів, що моє подальше майбутнє буде пов’язане лише зі спортом. Це те, на чому я найкраще розуміюся, а перекваліфіковуватися на щось інше великого бажання не було.

- В одному з інтерв’ю ви говорили, що з дитинства розуміли – спорт відкриє вам шлях у життя. Як на вашу думку потрібно мотивувати нинішню молодь займатися спортом?
- Наприклад, я як голова Чернівецького обласного відділення НОК України, намагаюся проводити багато заходів з дітками у школах, з молоддю в університетах. Спортом ніколи не пізно займатися. Ми на власних прикладах доводимо, що людина, яка займається спортом, нехай навіть не досягає великих успіхів, але завжди може реалізувати себе у житті. Не всі стають професійними спортсменами, але завжди треба пробувати. Спорт допомагає знаходити вірні рішення і долати різні життєві випробування.

- Чи можливо в Україні привити людям культ Здорового способу життя?

- Я вважаю, що перш за все потрібна інформаційна підтримка. Потрібно розповідати, що займатися спортом – модно, що це наше здоров’я. І це розуміння потрібно передавати від батьків дітям. Велику роль відіграє і те, що зараз багато українці їдуть за кордон, а там, у Європі, в Америці всі займаються якимось видом спорту. Тому вони і живуть довше. Середній вік – 80-90 років. Зараз, в Україні вже є тенденція до того, щоб переходити на здоровий спосіб життя. Я також частіше бачу, що люди починають принаймні бігати, адже це – найменш затратний вид спорту. Крім того у нас проводяться Марафони, Напівмарафони, де кожен може випробувати себе. Це дуже гарна тенденція.

- Якою ви бачите мету новоствореної Української федерації «ЗСЖ»?
- Пропагувати спорт і здоров’я. З кожним роком створюється все більше аматорських спортивних клубів, тому що люди прагнуть тренуватися, працювати над собою. Хотілося б, щоб у нас відбувалося так, як у Польщі, коли кожні вихідні дні там проходять різноманітні змагання, це все заохочується, навіть призи якісь дають. А у нас же іноді люди навіть не виїжджають у сусіднє місто, а так матимуть можливість тренуватися, змагатися, їздити, можливо, навіть і за кордон.

- Ваші дітки вже займаються бігом?
- Звичайно, вони ходять на різні спортивні секції, займаються баскетболом. Але ще зарано говорити, чи захотять вони бути у спорті професійно. Потрібен певний період часу, щоб зрозуміти, що їм більше подобається. Зараз вони просто розвиваються фізично. Ми стараємося більше часу проводити на вулиці, особливо зараз, коли зима, і можна кататися на санчатах, лижах.

- Що зараз вас робить щасливим?
- Я щасливий через те, що у мене є чудова сім’я, троє діток, дружина, все здорові. Сім’я – це найбільше щастя, тому требі лише підтримувати та розвивати його.

Коментування заборонено.