Наталія Сирай: «Коли дитина починає плисти сама, відчуття не передати словами»

Проект ГО «Українська федерація« Здоровий спосіб життя» «Майбутнє залежить від нас» стартував в лютому з уроків плавання для вихованців СОС «Дитячі містечка України». Дівчатка і хлопці у віці від 5 до 14 років отримали можливість не просто відвідувати басейн «Купава», а й вчитися у кращих.

Професійний тренер Наталія Сірай відразу ж погодився стати одним з тренерів проекту.
- У мене педагогічна освіту, за спеціалізацією я плавчиха, Майстер спорту України. Я сама плаваю з 6 років, і отримую задоволення від того, що можу передати свої навички дітям, - розповіла Наталя.

Про вихованців СОС «Дитячі містечка»
«Це діти загартовані життям»

- Звичайно, є різниця між тим, коли ти працюєш зі звичайними дітьми, і дітьми, які вже багато пережили. І чесно кажучи, з такими дітьми працювати легко, тому що вони все дуже швидко схоплюють. Мені всі кажуть, що це діти загартовані життям. Мені з ними простіше знайти спільну мову, до мене вони тягнуться. Так батьки говорять. Вони і розповідають мені багато, і обіймаються. А ще до того, як вони зайшли в басейні, тільки підходять, і вже бачать мене, кричить: «Тренер, тренер, Наташа». Підбігають, цілують. Батьки тільки посміхаються. У мене психологічно є підхід до діток, всім подобаються заняття.

Про тренування
«Малюкам здавалося, що басейн - це море»

- Атмосфера на тренуваннях у нас спокійна, хороша, дітям дуже подобається плавати. Незрівнянно навіть! Всі хочуть далі займатися, не зупинятися. Спочатку дітки, яким від 3 до 7 років боялися води, хоча і займалися в маленькому басейні. Але в такому віці страх завжди є. Вони маленькі, води багато, і здається, що це море навколо. Боялия спочатку і голову опустити, пірнути, щоб іграшки взяти, а зараз вже і без іграшок пливуть, лежить самі на воді.


Для різних вікових груп у нас різні методики на заняттях. Для найменьших проводжу тренування в ігровій формі, для більш дорослих дітей в середньому і великому басейнах в першу чергу повинна бути дисципліна. З водою жартувати не можна. Намагаюся, щоб дітям подобалися, але бавитися не дозволяю. Командний голос? Є таке (Посміхається). Голосно говорю, тому що дітей багато, всі в шапочках, та ще й шум води, тому погано чути. І я намагаюся таким голосом розмовляти, щоб всі зрозуміли.

Я нікого не лаю. Є, звичайно, дітки, у яких не все виходить. Але після заняття я завжди з дітьми роблю аналіз, хто добре проплив, хто погано, кому потрібно більше старатися. І все мотають собі на вус, запам'ятовують, робилять висновки і намагаються зробити краще. В цьому плані всі молодці.
Я від кожного тренування отримую задоволення. А особливо, коли бачиш, що дитина вже пливе, ці почуття не передати словами.

Про майбутніх чемпіонів
«У дітей є задатки стати спортсменами»

- Хоч ми і займаємося зовсім недовго, всього два місяці, але вже зараз уже можна побачити, що у деяких дітей є задатки до того, щоб стати спортсменом, а, можливо, і вирости в майбутню зірку. Але це ж не тільки від нас залежить, але і від батьків. А не всі хочуть, щоб їхня дитина йшла в професійний спорт. Якщо продовжувати займатися з тим ж зусиллями, то можна виховати майбутніх чемпіонів або навіть Олімпійських призерів. Тим більше, що приклади поруч. У нашому басейні можна зустріти і Олега Лісогора, і Сергія Бреуса.
Ми проводимо змагання. Я сподіваюся, що якщо наші діти будуть добре плисти, то зможуть взяти участь. Навіть малюки повинні в обов'язковому порядку спробувати себе в змаганнях. Мер Броварів проводить міський турнір, щоб подивитися, як ми навчили дітей плавати, і наші діти будуть обов'язково брати участь. Ми подаємо заявку, в травні повинні бути змагання, і ми будемо намагатися, щоб наші діти пливли. Їх же треба зацікавити, а це величезний стимул для них тренуватися.

Коментування заборонено.