Oceanman в Україні: як адаптувати іноземний проект на нашому ринку

Історія про тернистий шлях підприємця, який заради мрії руйнує бар'єри, не залишає байдужим. В цьому році в Одесі пройдуть змагання світового рівня, але якими зусиллями Україна отримала такий подарунок? Відсутність необхідних договорів, робота з державними органами та інші складнощі залишилися позаду завдяки дівчині, яка хотіла подарувати можливість українцям брати участь в масштабних змаганнях. Як проходив процес виходу на ринок і адаптація спортивного проекту Oceanman в Україні, розповіла золотий призер змагань Власта Шовковська.

Oceanman - міжнародний чемпіонат світу у відкритій воді, який дає як професійним плавцям, так і аматорам шанс досягти особистих цілей в унікальних місцях, таких як Орта-Лейкс, Карибське море, Тихий океан, Середземне море і Чорне море. З 2015 року проект став першою глобальною франшизою відкритого плавання.

Привезти в Україну змагання - бажання зробити подарунок для своєї країни і улюбленої Одеси.

Ідея привезти проект з'явилася через особисте сприйняття Oceanman. Я досить часто і багато плавала і бачила, як відбуваються ці змагання, що це дійсно велике свято плавання для любителів і професіоналів. Коли я усвідомила, як це красиво, які всі щасливі, що це об'єднує людей різних поколінь і з різних країн, мені захотілося, щоб високе за рівнем міжнародне свято плавання пройшло і в Україні.

Коли я почала приїжджати на змагання, там було не більше 5-7 українців. Зараз ми їздимо великими компаніями, і присутність співвітчизників досягає 50-60 осіб. Для мене було головним зробити подарунок людям, які подорожують зі мною по всьому світу і тим, хто займається плаванням, але не має матеріальної можливості відвідувати міжнародні змагання. Тоді я вирішила, що міжнародні змагання приїдуть до нас. Як правило, 250-300 чоловік покривають одну дистанцію. Але я сподіваюся, що в Одесі буде понад півтори тисячі учасників. Приїдуть гості з різних країн, з усього світу і відкриють для себе Україну.

Франшиза проекту Oceanman - історія про любов

Франшиза належить мені, я інвестувала особисті заощадження. Терміни окупності не хвилювали мене на момент придбання франшизи, оскільки основним мотивом було бажання зробити подарунок Одесі і великий подарунок для друзів, які захоплені плаванням. Для 80% з них я була головним мотиватором: виступала в багатьох групах тренером і консультантом, розповідала про ці запливи. Грає роль великий кредит довіри людей, які повірили, що я можу провести такого рівня змагання, повірили моїй репутації.

В Україні ніхто і ніколи не купував такого рівня франшизу.

Механіка отримання франшизи дуже складна. Переговори велися з квітня 2017. Ми розповідали про країну і про Одесу, прокладали автомобільні маршрути, варіанти перельотів, представляли список готелів і ресторанів. Все це ми розробляли зі спортивним журналістом Тетяною Ящук, яка перейнялася цією ідеєю і готова була витратити свій час заради цього. Також підтримала цю ідею і одеситка, відомий блогер Ірина Медушевська. Звичайно, ми все тримали у великому секреті від інших, так як не знали, дадуть нам дозвіл чи ні. Це була справжня авантюра. Коли у вересні, після всіх переговорів, іспанська сторона прийняла Одесу, як можливий варіант, почалося найскладніше - підготовка договорів. Тому що ні іспанські юристи, ні українці не стикалися з цим. Аналогічних договорів не було, тому ми все писали вручну. Переписували договори, редагували їх, кожне слово узгоджувалося з нашого боку і іспанською стороною. Переводали на три мови: іспанську, українську та англійську. Два місяці пішло на підписання договору, оскільки була велика кількість задіяних осіб. Юристи, адвокати, банківські працівники - всі брали участь в процесі. Було дуже багато нюансів в українському законодавстві, ми підключили державну фіскальну службу, щоб змінити відсоток обкладення податками франшизу, щоб вона була менше. Оскільки змагання для людей і це не зовсім бізнес в звичному його розумінні. Тепер це прокладений шлях. Майбутнім компаніям, які захочуть купувати схожу спортивну франшизу в Україні, буде набагато легше, ніж нам. Дуже багато роботи було зроблено, але головне, що зроблено. Це перша дитина, вистраждана, але дуже бажана.

Команда проекту: хто працює над створенням Oceanman

Поки нікого не задіюємо, але будемо шукати партнерів і спонсорів на захід. Працюємо з органами влади, які повинні внести змагання в календар спортивних подій Одеси і України. Потрібно забезпечити адміністративний ресурс, акваторію, пляж, оскільки жодна комерційна організація цього зробити не може. Маємо отримати дозвіл на те, щоб закрити акваторію, тому що дистанції дуже великі - обов'язкові 2, 5 і 10 км ... (всього 6 видів дистанцій). Буде необхідно також забезпечувати безпеку плавців: охоронні кораблі для супроводу учасників. Далі, будемо набирати людей, буде багато волонтерів. За умовами франшизи Іспанія надає навчальні класи для людей, які будуть задіяні в організації.

Участь в Oceanman: кому потрібні змагання

Oceanman -  настільки популярні змагання, що не вистачає місць для реєстрації. Зараз я відкриваю реєстрацію на італійські етапи, їх немає: Україна квоту забрала. Дуже переживаю за Одесу, бо, як тільки це повідомлення з'явилося, не було жодного дня, щоб мене не питали, чи відкрита реєстрація на одеські запливи, з урахуванням того, що заплив буде 8-9 вересня.

Плавання, як аматорський варіант, дуже популярний, практично порівнюється з марафонським бігом. Чим більше буде людей, тим більше потрібно буде розширювати варіації змагань всередині країни. Якщо ми людей підсадили на цей вид спорту, сказали, що він приголомшливо гарний, тоді потрібно дати умови для тренувань. Тому необхідно зайнятися будівництвом басейнів. Я думаю, що і це мені під силу. Також є брак хороших стартів: доступних, зрозумілих, в хороших акваторіях, де люди могли б себе проявити. Зараз ми на етапі створення оргкомітету змагань. Але найважливіше вже зроблено. Поки я сама обмірковую, як мені це вдалося зробити. Колись я напишу великі матеріали, як все відбувалося.

Oceanman - турнір, який об'єднують всі гілки суспільства: влада, бізнес і громадські організації. Це приклад того, як можна співпрацювати, заради одного великого гарного заходу, який необхідно країні і нашим хлопцям. Потрібно відкривати Україну на європейській арені, щоб про нас знали і любили.

Коментування заборонено.