Олег Лісогор: «Приємно працювати з людьми, від яких є віддача!»

Зірки телеканалу ICTV ось уже два місяці тренуються під керівництвом відомих і знаменитих тренерів Олега Лісогора та Власти Шовковської. Великою метою телевізійників, які зважилися взяти участь у проекті «Зоряний заплив», була участь в міжнародних змаганнях на відкритій воді. Багаторазовий чемпіон світу і Європи Олег Лісогор пишається своїми підопічними, але впевнений, щоб плисти на великих змаганнях потрібно знати і вміти більше, а це означає, що робота в басейні точно продовжиться. Зірковий тренер розповів, як йому працюється з не менш зірковими учнями:

- Насправді вони прості люди. У них також є дві руки, дві ноги, і вони також, як і всі, сприймають інформацію. А я їм якраз даю інформацію, вони її обробляють і намагаються виконати. У багатьох це виходить, у деяких не з першого разу. Я задоволений тим, що серед них не всі повністю «нульові». Для мене це взагалі загадка, як доросла людина не вміє плавати. Я прихильник того, щоб максимально швидко розповісти, що потрібно, учні інформацію сприймають, і повинні відразу ж поплисти. Звичайно, так все не виходить. Але та ж Олена Фроляк непогано плаває, ми трошки підкоригували її техніку, їй сподобалося. Оксана Гутцайт теж добре плаває. Інна Шевченко взагалі не плавала. Вона зайшла в перший раз, сказала: «Ой, мама, все!» На першому тренуванні ми навчилися дихати, на другому зафіксували це, а потім вона попливла з дощечкою, а вже на третьому або четвертому тренуванні вона попливла без дощечки. Приємно працювати з людьми, від яких є віддача!

- Ви звикли працювати з професіоналами, якось довелося коригувати власні методи тренувань?
- У мене вже був досвід роботи з новачками, тому я розумів, чого від них вимагати. В першу чергу ми працювали над диханням, потім над технікою, а вже потім, володіючи різними технічними моментами, можна було вчитися плисти без зупинки, на швидкість, і навіть говорити про участь в змаганнях.

- Творчі люди дисципліновані?
- Вони дисципліновані. Але є відчуття, що вони працюють на одному телеканалі, але не бачаться. Їм потрібно і важливо поговорити. У нас басейн хороший, але він всього 25 метрів, і вони їх пропливають, і є шанс зупинитися і поговорити. Тому я хочу затягнути їх в басейн, де довжина доріжки 50 метрів, тоді у них буде менше шансів поговорити, буде сил більше витрачено, і можливо, швидше і продуктивніше відбуватиметься навчання. Але в будь-якому випадку, мені приємно, що вони слухають, виконують, мучаться, але роблять.

- Ви з багатьма зі своїх нинішніх підопічних знайомі, як вони вас сприймають, як друга Олега, або тренера Олега Володимировича?
- Звичайно, я багатьох знав, ми дружили, спілкувалися, з деякими в перший раз познайомилися. Але завжди працює красива схема. Спочатку ми зустрічаємося з новими людьми, спілкуємося, отримуються якісь ази плавання. Вони перше тренування можуть слухати, друге, потім розуміють, що, начебто, нічого нового і особливого немає, і намагаються десь недопрацювали, «схалявити». І коли я розумію, що ось це відношення тренера і учня між нами слабшає, я одягаю плавки, шапочку, окуляри і починаю плавати, і ось з цього моменту їх свідомість змінюється. Вони бачать, що можна пропливти і по-іншому і теж так хочуть. І тут починається новий етап, з'являється натхнення і відкривається друге дихання, щоб займатися. І це вже не спадає.

- У телевізійників були великі цілі, вже в травні плисти на турнірі на відкритій воді, як скорегували ці цілі по ходу тренувань, і хто вже готовий до подібних запливів?
- По-перше, те, що вони можуть так швидко підготуватися, сказала їм Власта Шовковська. Але, вона молодець, вона влила в них стільки енергії, що вони прийшли з настроєм: «Ми можемо!». Звичайно, з початком тренувань вони зрозуміли, що це не так просто, що це велика праця, і плавати потрібно вміти, а плавати у відкритій воді - це подвійне вміння. Тому для початку ми зробимо для них невеликий міні-турнір між собою, або ж включимо їх в міські змагання, щоб їх захлеснув цей змагальний дух, з'явилося бажання боротися.

- Хто з нинішніх учнів найталановитіший, яким вже можна пишатися?
- Добре навчанню піддавалася Інна Шевченко. Вона почала з нуля і те, як вона зараз плаває - це величезний прорив. Дуже добре виходить у Оксани Гутцайт і Олени Фроляк. Але Олену потрібно більше контролювати, підтримувати її. Їй не можна просто все розповісти і сказати: «Пливи!» Вона пропливе так один басейн, два, а потім кине, її потрібно постійно підштовхувати. Оксана ж навпаки постійно прагнуте вперед, її потрібно притримувати. Насправді ми всім багато дали, вони багато чому навчилися. І я б не рекомендував би їм закінчувати на цьому.

- Буде другий етап тренувань?
- Так, всі хочуть продовження. Я не проти їх далі навчати плавати, тому що ще є чому.

Коментування заборонено.