Олена Говорова: «Спорт – головний секрет якості життя»

Українська легкоатлетка, бронзовий призер Олімпіади в Сіднеї в потрійному стрибку, одна з найбільш найкрасивіших спортсменок світу і ідеолог Здорового способу життя приєдналася до команди ГО «Українська федерація «ЗСЖ ». Спортсменка впевнена, кожна людина може змінити себе, своє тіло і свої думки - головне бажання. І, звичайно, професійні спортсмени, як ніхто інший знають, як поміняти свої звички. Олена Говорова розповіла сайту УФ «ЗОЖ», як їй дався перехід від професійного спорту до звичайного життя, і як залучити людей до спорту.

- Рішення піти зі спорту ніколи не дається просто. Ти більшу частину життя займаєшся діяльністю, яка тобі подобається, і не уявляєш себе без спорту взагалі. Тому зважитися піти було досить складно. Але на щастя, мені дуже допомогли рідні люди, мій коханий чоловік знайшов мені заняття, яке дало мені можливість залишитися в спортивній сфері, але по інший бік доріжки. Ми придумали церемонію нагородження кращих легкоатлетів «Афіна». І так вийшло, що я закінчила кар'єру в вересні 2005-го року, а в січні ми вже провели першу церемонію.

А ще після закінчення кар'єри я отримала пропозицію попрацювати в Національному олімпійському комітеті. Це для мене неоціненний досвід. Так що моя адаптація до звичайного життя після спорту пройшла спокійно.

- І все, як змінилися ваші звички, режим?
- Один мій знайомий сказав: «Олено, ти зарядку робила кожен день з 13 років, тепер можеш розслабитися». Звичайно, перший час здається, що можна лежати на дивані, і нічого не зміниться, ти будеш в такій же фізичній формі і все буде добре. Але це відчуття швидко проходить. Спортсмени звикли відчувати своє тіло, і будь-яка зміна відразу відчуваються. Тому, я на дивані лежала недовго. Я дуже швидко зрозуміла, що потрібно вставати і йти тренуватися. Форма втрачається дуже швидко, і я себе не дуже добре навіть себе відчувала. Тому я повернулася до тренувань і займаюся донині. Так, звичайно, не п'ять разів на тиждень, як було раніше, але 2-3в тиждень обов'язково.

- Вам спорт досі приносить задоволення?
- Людині, яка ніколи не тренувався, складно зрозуміти це відчуття. Але тим не менше, я настійно всім рекомендую, знайти собі той вид активності, який дійсно подобається. Спорт - це не просто вийти на стадіон, щоб побігати і пострибати, або зайнятися єдиноборствами, плаванням і т.д. Спорт - це в першу чергу здоров'я. І все спортсмени це знають, особливо спортсмени високого рівня. Багато закінчують кар'єру, але не йдуть зі спорту взагалі. Вони ходять в зал, продовжують вести активний спосіб життя. І все тому, що ми знаємо найголовніший секрет. Якщо ти хочеш бути енергійним, працездатним, і щоб твоє якість життя було на високому рівні, то фізичне навантаження обов'язкове. Ти навантажуєш тіло, але після тренування є відчуття, що тобі все під силу, літати хочеться. Під час фізичного навантаження виробляється гормон ендорфін, який ще називають гормоном щастя. Людина, яка тренується, менше піддається стресу, людина, яка займається, контролює свою вагу, він більш рухливий, і у нього навіть по-іншому працює голова. Фізичне навантаження сприяє швидкому сприйняттю інформації, а якщо ти швидко навчаєшся, ти завжди на крок попереду. Але важливо знайти, то що тобі подобатися, не потрібно займатися тим, що роблять все, потрібно знайти спорт для душі.

- Як вважаєте, в нинішній ситуації в країні, чи можна залучити українців до занять спором, прищепити ідею Здорового способу життя?
- Один давньогрецький філософ сказав: «Якщо ти не бігаєш, коли здоровий, то ти забігаєш, коли захворієш». Тому люди повинні зрозуміти, що потрібно бігати не за ліками, а заради того, щоб уникнути цього. Спорт - це найкраща профілактика хвороби. Все в наших руках, і все залежить тільки від нас. Є маса прикладів успішних людей. Впливові люди, бізнесмени, актори, люди, які дійсно дуже зайняті, все одно знаходять час на заняття спортом. Тому що це величезний внесок в себе, в свою працездатність, в своє майбутнє. Крім того, ми повинні пам'ятати, що діти завжди беруть приклад зі своїх батьків. І якщо вже хтось махнув рукою на себе, то я не думаю, що можна махнути рукою на дитину. Як дитини не виховуй, він все одно буде схожий на тебе. Тому звички здорового способу життя потрібно прищеплювати з самого дитинства.

- Звідки у вас стільки енергії?
- Я вже розповіла найголовніший секрет (посміхається). Але ще потрібно додати, важливо поєднувати спорт і правильне харчування. Якщо після тренування ти прийшов і з'їв миску пиріжків, то навіщо таке тренування? Це не аскетизм, і не стан, коли ти себе жорстко тримаєш в руках. Це просто спосіб життя, який змінює її якість.

Коментування заборонено.