Питання та відповіді про плавання від Олімпійської чемпіонки Кессі Петтен

Кессі Петтен - британська плавчиня, бронзовий призер Олімпійських ігор 2008 року в Пекіні. Саме в тому році змагання з плавання на 10 кілометрів на відкритій воді серед жінок проводилися вперше.

Зараз Кессі тренує і часто виступає коментатором різних заходів на відкритій воді. У своїх інтерв'ю Кессі зазначає: «Плавання було моїм сенсом життя протягом 20 років. Я віддавалася йому на всі 100% і я дуже щаслива, що навіть після завершення професійної кар'єри, я знайшла застосування своєму досвіду».

Які Ваші улюблені вправи для вдосконалення балансу і симетрії гребків?

Мене дуже часто запитують з приводу того, що б я радила включати в тренування. Так, я вважаю, що спеціальні вправи - невід'ємна частина тренувального процесу, але при їх виконанні дуже важливо все робити з неймовірною точністю, адже вони відображаються потім безпосередньо на вашій техніці плавання.

Якщо говорити про симетрію, існує кілька елементів, з яких складаються симетричні гребки: обертання, вхід руки в воду і повернення в початкове положення.

Одна з моїх улюблених вправ - це кроль на грудях з однією рукою попереду, в той час як друга розміщена вздовж тіла. Ваша основна мета - підтримувати однакову частоту обертання тіла, незалежно від руки, яку ви використовуєте. Робіть вдих на будь-якій зручній вам стороні, або ж просто використовуйте трубку.

Я так само люблю вправу під назвою «6 cicks - 1 pull». Виконується воно саме так, як і звучить: 6 поштовхів ногами - 1 гребок руками. З його допомогою, вам буде простіше отримати контроль над своїм «внутрішнім центром» і поліпшити навички обертання.

Ну і наостанок, не варто забувати про так звані «підтримуючі гребки». Вони, як ніщо інше, допомагають отримати те найзаповітніше «відчуття води». Підтримуючі гребки допомагають вашому тілу залишатися на плаву в горизонтальному положенні. Виконуються вони в такий спосіб: розташуйте ваші руки прямо перед собою, трошки зігнувши в ліктях так, щоб долоні дивилися вниз. Починаєте креслити руками симетричні фігури подібні цифрі 8, при цьому ваше тіло повинно бути не просто в горизонтальному положенні, але і абсолютно «прямим» (якщо ноги починають тонути - використовуйте будь-який зручний буй).

Так само раджу підписатися на YouTube-канал під назвою "The Race Club", вони викладають неймовірно інформативні відео-тренування.

Я зламав руку і не зможу близько 6 тижнів плавати. Як за таких обставин підтримувати плавальну форму і не падати духом?

Дуже співчуваю! Як професійна спортсменка в минулому, я отримувала дуже багато травм і прекрасно вас розумію.

Моєю головною порадою буде наступне: зберігайте позитивний настрій, адже рука заживе, але тільки якщо залишити її в спокої і не навантажувати. Так що обов'язково слухайтеся вашого лікаря!

Використовуйте ці 6 тижнів виключно для тренувань ніг. Так-так, я знаю, якими нудними і часом навіть нудними бувають саме ці заняття. Але повірте, вони дуже ефективні для підтримки вашої спортивної форми, особливо якщо виконувати вправи з опущеною вниз головою (так ви обмежуєте споживання кисню). Ви будете здивовані, на скільки «аеробно-пристосованими» ви станете, закінчивши кілька важких сетів для ніг.

Звичайно ж, виключно такий вид тренувань навряд чи якось допоможе вашій мотивації ... Тому, я так само раджу використовувати цей час на деякі «наземні» заняття. Наприклад, пілатес відмінно допомагає поліпшити і посилити ваше відчуття свого «центру» і балансу.

Бажаю швидко одужати!

Коментування заборонено.