Той, хто обходив океани

Унікальна техніка гребків «The Ocean Walker» була створена Адамом Уолкером, першим британським плавцем, який проплив серію Ocean's Seven.

Ocean's Seven - один з найскладніших ланцюгів плавальних маршрутів в світі. Ця зв'язка з довгих дистанцій на відкритій воді прирівнюється до альпіністської колекції сходжень «Семи вершин». В Ocean's Seven входять запливи в Північній протоці, протоці Кука, протоці Гібралтар, каналі острова Молокаї, Ла-Манші, каналі Каталіна і Сангарский протоці.

Під час запливу через Англійський канал Адам порвав сухожилля в біцепсі, після чого йому рекомендували припинити займатися плаванням. Але так як Уолкер не мав наміру кидати улюблене заняття, він розробив спеціальну техніку гребків під назвою «The Ocean Walker».

«Я дуже уважно поставився до усвідомлення положення свого тіла і того, як воно рухається в воді, - каже Адам. – Моєю первинною метою було знайти спосіб продовжувати плавати, але при цьому прибрати навантаження і тиск з плечей. М'який поштовх ліктем в сукупності з обертанням стегон на 180 градусів, - ось за допомогою чого мені вдалося досягти бажаного. Більш того, протягом декількох тижнів я став швидше і ефективніше, при тому, що енергії витрачав в рази менше».

Гребки «The Ocean Walker» включають в себе 5 етапів використання потрібних м'язів.

Всім відомо, що в боксі, гольфі, тенісі, лижних гонках та інших видах спорту, сила черпається безпосередньо з вашого так званого «внутрішнього центру» або ж «ядра». Плавання не є винятком, адже як тільки ви зрозумієте, як правильно його використовувати - запливи стануть для вас значно простішими. Вам більше не потрібно буде вимотувати свої руки зайвими помахами, що потім може викликати защемлення в плечових суглобах. Ця техніка також зменшує навантаження на лікті, зап'ястя і шию. Простіше кажучи - ви повинні плисти так, як це було закладено самою природою.

Основні переваги техніки гребків «The Ocean Walker»:

 • Використання тільки потрібних м'язів
 • Максималізація швидкості та ефективності
 • Економія енергії
 • Запобігання травм
 • Почуття розслабленості тіла і розуму
 • Покращення стійкості (як у важкій воді з течією, так і в конкурентних перегонах з іншими плавцями)
 • Зовнішня витонченість і привабливість самих гребків

ДЛЯ КОГО Ж ПІДІЙДЕ ЦЯ ТЕХНІКА?

Ніяких обмежень для використання техніки «The Ocean Walker» не існує. Це звичайне плавання, ефективне і зручне для кожного з нас, наприклад якщо ви:

 • Дитина або дорослий, який хоче поліпшити свої гребки в басейні або у відкритих водах
 • тріатлет
 • чи практикуєте плавання у відкритих водах або каналах і т.д.

Простіше кажучи, цей стиль підходить всім, адже абсолютно не залежить від ваших можливостей і даних!

Отже, розглянемо ключові моменти даної техніки.

Позиція голови

Основне, з чого Адам завжди починає навчання - це правильне розташування голови під час плавання. Вона повинна нерухомо знаходиться в максимально «зручній» позиції шиї - тобто, не закидайте її вгору, не напружуйте і НЕ дивіться куди пливете перед собою. Ваша голова повинна бути спрямована вниз, на дно, як ніби ви стоїте рівно і дивіться прямо перед собою. При правильному виконанні, шия тільки скаже вам спасибі.

Рух торсом

Для обертання - використовуємо тільки силу торса, в той час як стегна допомагають «виштовхувати» руки. В такому випадку:

 • Використовується менша кількість м'язів
 • Вплив та опір води при вході рук в воду нижче
 • Знижується тиск на плечі
 • Довжина вашого гребка збільшується за рахунок допомоги стегон

«Раннє» входження руки в воду при гребку

«Спочатку мене вчили занурювати кисть у воду при гребку якнайдалі від себе, ніби від цього «підтягування» я буду долати швидше дистанцію. Але при розробці моєї техніки я виявив, що якщо занурювати кисть у воду з зігнутим ліктем і потім вже під водою її витягати, то водний опір зменшується, отже і тиск на плечі зникає. Задумайтесь на хвилинку, чому навіть в плавальних гонках з моменту стрибка в воду, плавцям дозволяється проплисти 15 метрів під водою. Все тому, що ви в будь-якому випадку під водою швидші, ніж над нею. Звідси і моя логіка: чим швидше рука зануриться в воду - тим краще», - говорить Адам.

Позиція другої руки

Ще одну хитрість Адам придумав після запливу в Англійському каналі, коли опинився перевернутим на спину від удару хвилі. Поки права рука робить гребок - тримайте ліву випрямлену перед собою до тих пір, поки права кисть не ввійде в воду. Це додасть вам стійкості в неспокійній воді, або при наявності конкурентів поруч.

«Підтягування»

«Силовою секцією» техніки Адама є підтягування тіла рукою до точки, де знаходиться стегно. Це значно відтягує момент, коли потрібно піднімати руку над водою для наступного гребка. Для порівняння Адам наочно показував, що використовуючи свою стару техніку - протягом 30 секунд він робив близько 27 гребків руками. Використовуючи ж нову техніку, за ці ж 30 секунд він зробив всього 12 гребків, хоча подолав ту ж дистанцію.

Поштовхи ногами

Останнім ключовим моментом техніки Адама є робота ногами. Він радить не витрачати зайву енергію на безперервну роботу ногами, а періодично робити все по два удари/поштовхи, чого якраз достатньо, щоб утримуватися на плаву.

«Коли я закінчив заплив на Гаваях і нарешті вийшов на сушу - мої ноги були настільки «свіжі», ніби я й не використовував їх останні 17 годин зовсім» - говорить Адам з посмішкою.

Отже, техніка «The Ocean Walker» не тільки врятувала плавальну кар'єру Адама Уолкера, але і допомогла йому поставити рекорд в 21-мильному запливі в Уіндермері, не кажучи вже про його успіх в серії Ocean's Seven. Адам переніс 3 операції на лівому плечі, не може спати на ньому і утримувати лівою рукою більше 10 кілограм, але при цьому за допомогою своєї техніки він долає 17-годинні запливи і поліпшив свої колишні показники.

«Ключ до ефективного плавання - працювати з водою, як одне ціле. Кращими атлетами в світі, як правило, є ті, хто зі сторони створють враження, ніби їм це не варто ні краплі зусиль», - вважає Адам.

* Для найбільш повного розуміння і опису даної техніки, Адам Уолкер часто публікує інформативні відео на YouTube *

Коментування заборонено.