В’ячеслав Цимбалюк: «Лісогор виявивcя дуже вимогливим тренером»

Ведучий «Факти. Спорт» на каналі ICTV В’ячеслав Цимбалюк був одним з тих, хто взяв участь у проекті #ЗірковийЗаплив, в якому телевізійники разом з чемпіонами світу з плавання Олегом Лісогором та Властою Шовковською вчилися плавати та готувалися до змагань на відкритій воді. Перший етап проекту закінчився на початку травня, проте плавці-аматори не зупинилися на досягнутому на продовжили тренування. Вячеслав Цимбалюк розповів, чому доєднався до #ЗірковогоЗапливу, та з якою метою прийшов у спорт.

- Перш за все я хотів навчитися правильно плавати. Але як виявилося, довелося вчитися ще багато чому: правильно дихати під водою, ефективно працювати ногами та над витривалістю. Важко було передусім через те, що потрібно було перевчатися після неправильного навчання в дитинстві (власне, ніхто мене і не вчив. Тоді я просто намагався триматися на воді, відтворюючи рухи спортсменів псевдо-кролем і псевдо-брасом). Проект повністю виправдав мої сподівання – я навчився правильно плавати кролем і брасом та абсолютно «з нуля» - батерфляй та на спині. Також з’явилося відчуття впевненості на воді, навіть коли втомлюєшся (раніше я «здихав», пропливши кілька десятків метрів, після чого всі думки були швидше вчепитися у бортик). Передусім через правильне дихання та більш ефективну роботу ніг.


-  Як працювалося з чемпіоном світу Олегом Лісогором, головні поради від тренера отримали?
- Олег виявився дуже хорошим тренером і мотиватором. Перед початком проекту я був трохи скептично налаштований. Наприклад, боявся, що він не буде нас сильно «ганяти». Мовляв, дорослі офісні дядьки й тітки трохи навчилися гребти і триматися на воді – з них досить. Але після кількох занять, коли я ледь вилазив з басейна, я зрозумів, що ставлення Олега до нас дуже вимогливе. Чітко вказував на всі помилки, якщо треба підтримував. Часом, коли доводилося плисти «через не можу», я знав, що лише так можна досягти мети, тому що: no pain - no gain) Найпам’ятніша порада від Олега: «Не пийте так багато води з басейна – вона не дуже корисна!» Хоча нахлебтатися на перших заняттях довелося чимало. (Сміється)
-  Чи будете продовжувати займатися плаванням? Яка головна мета?
- Апетит приходить під час їжі, тому звісно хочеться продовжувати плавати. Зараз збираємо колег-однодумців, обговорюємо варіанти, строки і після сезону відпусток, думаю, продовжимо. Хочеться плавати краще, швидше, адже моя техніка та витривалість ще далека від високого рівня. Тому наразі не думаю про серйозні змагання чи запливи, але якщо відчую, що до цього готовий – можна замахнутися і на більш високу планку.

Коментування заборонено.