Здоровий спосіб життя. Запоруки успіху від Олени Бурдейної

Засновник та викладач Школи Здоров’я Олена Бурдейна – один із натхненників ідеї Здорового способу життя в Україні. За її авторськими курсами «Менеджмент здоров’я» та «Менеджмент звичок» все сотні людей навчилися жити по новому. Олена ніколи не зупиняється і продовжує навчатися в American Council on Exercise за спеціальністю «тренер по здоров’ю». А ще Бурдейна – один із засновників клубу любителів бігу KM Running Club, і на своєму прикладі доводить, щоб досягти мети, потрібно просто захотіти.

- На всі звершення меня надихають мої діти, - розказала ГО УФ «ЗСЖ» Олена Бурдейна. - Нічого особливого для мого натхнення вони не роблять. Вони просто мене люблять, а я люблю їх. Дуже. Вони живуть своє життя, а я знаю і бачу, що їм добре, коли у мене все виходить.

- Як ви прийшли до ідеї здорового способу життя?
- Ідея Здорового Способу Життя не нова, а зараз так взагалі стала супермодною. Років 15-20 тому мене більше цікавило питання зовнішності, і все що допомагало виглядати добре, автоматично відносилося до ЗСЖ. Молодість, вона така, дурна. Дієти, спорт до втрати свідомості, нічні тусовки ... Але, як сказав один пасажир, з яким ми розговорилися в літаку, - є помилки, які прощаються в молодості, але вони неприпустимі, коли ми дорослі. Тому дітям потрібно давати право помилятися.

- Як не втратити мотивацію?
- Щоб не втратити мотивацію, не потрібно занадто велике значення надавати її силі. Мотивація - дівчина примхлива, і сьогодні вона тебе спонукає щось робити, а завтра її не знайти. Моє улюблене чотиривірш Ігоря Губермана:
Буває - прокинешся, як птах,
крилатою пружиною на взводі,
і хочеться жити і працювати;
але до сніданку це проходить ....

Відмінно передає поведінку нашої мотивації. Найчастіше, мотивація приходить тоді, коли Ви вже дієте. Кожен бігун-любитель знає, що найскладніше - це надіти кросівки і вийти. Коли ти вже почав бігти, прокидається мотивація і вже легше і цікавіше. А навіть, якщо вона не прокинеться, ти все одно вже пробіг і відчуваєш себе Молодцом! Відчуття задоволеності зробленим, запускає мотивацію продовжувати робити знову і знову. Так ось, є дві складові, які гарантують Вам просування вперед, при наявності мети і розуміння, навіщо Вам це - ці складові - МОТИВАЦІЯ і ДИСЦИПЛИНА. - Що робити, коли робити нічого не хочеться? Часте запитання, яке задають на тренінгах. Знаєте що? - Продовжувати рух! Просто спокійно рухатися далі, приймаючи, що запал проходить, і це нормально. Третім шматком торта вже не будеш насолоджуватися, так само, як і першим. Це відноситься до всього.

 - Чи цікавий вам проект Української Федерації «ЗСЖ»? Яким ви бачите його місію?
- Місія, з якою я розвиваю свої проекти - це ФОРМУВАННЯ КУЛЬТУРИ ЗДОРОВ'Я у людей. Нас не вчили бути здоровими. Безкультурні ми в цьому питанні, на жаль. Впевнена, що плани Федерації спрямовані в цю ж площину.

 

5 запорук успіху Здорового Сспособу Життя

  1. Почніть з малого. Якщо все і відразу, є високий ризик це все закинути. Здоровий Спосіб Життя - це про маленькі кроки кожен день. Наприклад, такі як - стакан води вранці, прогулянка перед сном, посмішка і слова любові близьким людям, паперова книга перед сном, лягти спати раніше, додати до звичних прийомів їжі свіжі овочі, з'їдати 1 фрукт в день, зробити зарядку, або вийти на одну зупинку раніше, щоб пройтися швидким кроком, піднятися сходами, піти на заняття того, що вам давно хотілося (йога, танці, малювання, шахи) і т.д. Доповнюйте цей список виходячи з Ваших побажань і стилю життя
  2. Регулярність. Тут принцип регулярності працює краще, ніж одноразове геройство. Кожен день з елементом ЗСЖ - це внесок в свою скарбничку якості життя, коли нам буде 65-70-80-90 ...
  3. Оточіть себе людьми, для яких такий спосіб життя - це вже норма. Оточення формує наші стандарти. Федерація - це якраз джерело таких людей.
  4. Прийміть, що у будь-яких починаннях можна зірватися. Це нормально. Найжахливіше, що можна зробити в цей момент - це почати лаяти себе або обзивати: «я невдаха», «у мене ніколи нічого не виходить», «ось завжди так». Якщо зрив стався, значить так було треба, продовжуйте задумане.
  5. Увійдіть на аматорський турнір (забіг, заплив, гру) до якого, щоб підготуватися, треба змінити спосіб життя. Або влаштуйте собі челендж, наприклад, Ви щодня будете присідати 10 (100) раз, або проходити 10 тисяч кроків, або 30 днів підряд робити вітання

Коментування заборонено.